Medycyna estetyczna

Zachowaj młody wygląd na dłużej dzięki Botoxowi

Marek Lipski

Czy kiedykolwiek spojrzałaś w lustro i pomyślałaś - "Jak ja się dorobiłam tych wszystkich linii i zmarszczek?!". Jest to dla mnie częste zjawisko. Budzę się, oczyszczam twarz, spoglądam w lustro i zaczyna się szok. To jak dzień świstaka! Dzięki Bogu za Botox, prawda?! Ale jak ten przeciwzmarszczkowy zastrzyk pomaga nam zachować młody wygląd na dłużej?

Zmarszczki, które po prostu nie chcą zniknąć

Kiedyś wyglądałam tak młodo. Oczywiście, wszyscy tak wyglądali. Ale chodzi mi o to, że nawet kiedy przekroczyłam trzydziestkę, ludzie wciąż myśleli, że mam dwadzieścia parę lat. A ja uważałam to za oczywiste. Nie miałam też najlepszej pielęgnacji skóry (niech cię szlag, młodsza Victorio). Więc teraz, kiedy patrzę w lustro, widzę kogoś w moim wieku (a czasami nawet starszego) i muszę przyznać, że nie jestem do końca pewna, czy mi to odpowiada.

Starzenie się może być trudne z wielu powodów, ale czuje się jak kopniak w zęby, kiedy zaczynasz zauważać niezbyt pozytywne zmiany na swojej twarzy. To przecież jedna z najbardziej wyeksponowanych części ciała - i z pewnością ta, którą ludzie zauważają jako pierwszą. Obecnie moje czoło jest tak samo obnażone jak mój ulubiony top w paski, mam jedenastki, które sprawiają, że wyglądam, jakbym robiła o wiele za dużo grymasów, a kąciki moich oczu wyglądają, jak gdyby tupały po nich wrony. Jeśli czujesz mój ból, są szanse, że będziesz chciała czytać dalej...

A więc, jak i dlaczego zaczynają się zmarszczki? I co możemy zrobić, aby zminimalizować ich powstawanie i skutecznie wyglądać młodziej na dłużej?

Dlaczego pojawiają się zmarszczki?

Niestety, zmarszczki są normalną częścią starzenia się. Oczywiście, możemy stosować wspaniałą pielęgnację skóry, ale to nie wystarczy, aby całkowicie zapobiec powstawaniu zmarszczek - w pewnym momencie i tak się pojawią. Należy jednak pamiętać, że istnieją różne rodzaje linii - linie dynamiczne i linie statyczne. Nie będę cię zanudzać zbyt wiele o tych różnych typów tutaj, jak może już widział mój artykuł Różnica między liniami statycznymi a dynamicznymi - i jak je zredukować. Ale zasadniczo, linie dynamiczne są spowodowane powtarzającą się mimiką twarzy (pomyśl o liniach na czole, kurzych łapkach, 11-tkach, itp.). ). Mają one tendencję do znikania, gdy rozluźniamy twarz, ale z czasem mogą pozostać. Linie statyczne to te, które pojawiają się z wiekiem i po prostu pozostają - nawet jeśli nasza twarz wygląda tak swobodnie, jak nauczyciel jogi wykonujący pozycję drzewa na zboczu góry. Wynika to z utraty elastyczności naszej skóry.

Decyzja o tym, która kuracja przeciwzmarszczkowa jest dla Ciebie odpowiednia, zależy od tego, czy chcesz się zająć zmarszczkami dynamicznymi czy statycznymi. W tym artykule skupimy się na pozbyciu się tych kłopotliwych linii dynamicznych.

Botox na zmarszczki dynamiczne

Jeśli szukasz sposobu na leczenie linii dynamicznych (linie czoła, kurze łapki, linie zmarszczek itp.), zastrzyki przeciwzmarszczkowe, takie jak Botox, są najlepszym rozwiązaniem. Nie działają one od razu - ich działanie trwa od 3 do 10 dni - ale kiedy już zadziałają, większość osób zauważa drastyczną poprawę wyglądu swoich zmarszczek.

Jak więc działa toksyna botulinowa - często określana po prostu nazwą handlową Botox? Otóż toksyna botulinowa jest wstrzykiwana w obszar docelowy, a jej działanie polega na blokowaniu sygnałów z nerwów do mięśni i skutecznym paraliżowaniu mięśni, co oznacza, że nie mogą się one poruszać. Linia zostaje wygładzona i nie może się pogłębić, dopóki substancja przeciwzmarszczkowa jest aktywna(od 3 do 6 miesięcy).

Botox jest doskonałym zabiegiem zmniejszającym widoczność linii i zmarszczek i może sprawić, że w krótkim czasie będziemy wyglądać młodziej i bardziej świeżo. Dla niektórych chodzi o odmłodzenie skóry, a dla innych o odzyskanie pewności siebie. Ważne jest, aby pamiętać, że to Twoje ciało i dlatego to Ty decydujesz, co z nim zrobisz.

Dlaczego gwiazdy nie mają zmarszczek?

Być może zastanawiasz się, dlaczego celebryci wyglądają tak dobrze jak na swój wiek w porównaniu z nami, zwykłymi śmiertelnikami. Istnieje cała plejada 50-letnich gwiazd ekranu, które po prostu wyglądają niesamowicie. Czy widziałaś ostatnio Jennifer Lopez, Gwen Stefani i Jennifer Aniston? Mam jednak do ujawnienia mały sekret, który myślę, że wam się spodoba... Nie ma magicznego genu gwiazdy, który sprawia, że ludzie, których widzimy w telewizji, naturalnie promienieją i nigdy się nie starzeją. Większość - jeśli nie wszystkie - miały jakąś formę pracy, a wiele z nich to nieinwazyjne zabiegi, takie jak Botox. Oczywiście nie sugeruję, że wszyscy będziemy wyglądać jak celebryci, ale chodzi o to, że nikt nie jest odporny na zmarszczki. Bez względu na to, kim jesteśmy, pojawią się one w pewnym momencie. To zależy tylko od danej osoby, czy chce się "starzeć z gracją" czy nie. Ja wiem, co wybieram.

Zobacz