Medycyna estetyczna

Zabiegi wyszczuplające, czyli modelowanie sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej cz. 2

Marek Lipski

Zabieg wyszczuplający lipoliza chemiczna

To zabieg, który jest mało inwazyjny. Najlepsze rezultaty będzie przynosił, gdy chcemy poprawić kształt twarzy, podbródka, ale będzie można także zastosować na nieco większe obszary ciała jak biodra, pośladki, uda. Zabieg będzie polegał na ostrzykiwaniu wypranych partii ciała aktywną substancją z soi, która będzie działać na komórki tłuszczowe jak rozpuszczalnik. Przed zabiegiem lekarz będzie starał się zaznaczyć miejsca, które będą poddawane modelowaniu. Następnie za pomocą cienkich igieł wprowadzać się będzie preparat pod skórę.

Zabieg wyszczuplający: lipoliza laserowa

To nowoczesna, bezpieczna technika, która jest opracowana do skutecznego usuwania tkanki tłuszczowej i jej nadmiaru przez działanie specjalnego lasera. Przez minimalne nacięcie lekarz będzie wprowadzał pod skórę kaniulę ze światłem lasera. Rozbija błonę komórki tłuszczowej i dzięki temu rzeczywiście się rozpada. Zabieg wykonywany będzie na ramiona, biodra, uda, brzuch, talię, pośladki, kolana czy łydki.

Laserowe usuwanie tkanki tłuszczowej

Najlepsze efekty będzie można osiągnąć, gdy tkanka tłuszczowa nie będzie przekraczać grubości 3-5 cm. Jeśli chodzi o rozbicie komórek tłuszczowych jest to nieodwracalna zmiana, jeśli jednak nie będzie się dbać o dietę to niestety trzeba się liczyć z tym, że tłuszcz wróci w inne partie ciała. Energia lasera będzie poprawiać stan obwisłej skóry, czyni ją bardziej gładką, jędrną.

Zabieg wyszczuplający: ultradźwięki

To zabieg, który będzie polegał na bezbolesnym rozbijaniu tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa usuwana jest bez naruszania narządów, naczyń krwionośnych oraz nerwów. Zabieg ten będzie składał się z dwóch części. Pierwsza to zniszczenie komórek tłuszczowych. W tym celu do wybranego fragmentu ciała lekarz będzie przykładał specjalną głowicę, a po jej uruchomieniu będzie przesyłał w głąb ciała wiązkę ultradźwiękową o bardzo wysokiej intensywności. Z pękniętych komórek będzie się uwalniał tłuszcz i przenika on do przestrzeni międzykomórkowej. W drugim etapie realizuje się drenaż limfatyczny, w tym celu używa się sześciu głowic ultradźwiękowych, które mają pracować sekwencyjnie, efektem jest przyśpieszone odprowadzenie tłuszczu z organizmu.

Zobacz