Medycyna estetyczna

Zabiegi wyszczuplające, czyli modelowanie sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej cz. 1

Marek Lipski

Zabiegi wyszczuplające wbrew pozorom nie będą służyć wyłącznie do walki z nadmiernymi kilogramami. Przede wszystkim w gabinecie medycyny estetycznej wykonuje się zabiegi tego typu. Współczesna medycyna estetyczna dysponuje metodami, które pozwalają nam skutecznie usuwać redukcję tkanki tłuszczowej raz na zawsze.

A co ważne będzie można sobie z tym poradzić bez użycia skalpela. Zabiegi wyszczuplające nie są jednak skutecznym sposobem na odchudzanie. Przed tymi zabiegami część zbędnych kilogramów trzeba będzie zrzucić.

Zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej mają nam zagwarantować skuteczne wyszczuplenie sylwetki. Komórki tłuszczowe, których nie lubimy gromadzą się w warstwie podskórnej, a więc niezbyt głęboko. Łatwo będzie tam dotrzeć i zniszczyć je posługując się różnorakimi technikami. Można rozpuścić powłoki wstrzykując pod skórę substancję chemiczną, rozbić za pomocą fali ultradźwiękowej oraz światłem lasera.

Niezależnie od tego jaką technikę będzie się wybierać zawsze mamy taki sam efekt mianowicie zniszczone będą komórki tłuszczowe, które następnie w procesie naturalnym będą usuwane z organizmu. Takie zabiegi wyszczuplające pozwolą wymodelować dowolny fragment ciała czy nawet całą sylwetkę.

Modelowanie sylwetki

Na czym polegają takie zabiegi?

Modelowanie ciała jako zabieg medycyny estetycznej jest jak odchudzanie i z tego trzeba sobie zdawać sprawę. Zanim się tego podejmiemy powinniśmy dowiedzieć się jak to wygląda. Nie ma zabiegu cudownego, który bez naszego żadnego zaangażowania pozwoli nam wypracować doskonałą, idealną sylwetkę. Starania lekarzy muszą być wspierane odpowiednią dietą oraz ćwiczeniami. Modelowanie sylwetki polega na tym, że usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych fragmentów ciała, zazwyczaj z tych miejsc, z których tłuszcz nie chce znikać po stosowaniu diety czy różnorakich ćwiczeń.

Aby osiągnąć jak najlepsze efekty lekarze podkreślają, że powinno się przynajmniej 2-3 tygodnie przed zabiegiem przejść na dietę, gdzie będzie zdecydowanie ograniczona liczba tłuszczów. Wskazane będzie także wykonywanie masażu klasycznego czy limfatycznego, by doprowadzić do rozluźnienia i ściśle ułożonej tkanki tłuszczowej. Dzięki temu potem organizm będzie mógł łatwiej się jej pozbywać.

Zabieg taki można wykonać w wielu klinikach medycyny estetycznej, np: Body Art czy Pod Platanem - centrum medycyny estetycznej

Zobacz