Kwas hialuronowy

Wypełniacze skórne do ust i oczu

Marek Lipski

Co musisz wiedzieć

Wraz z wiekiem zaczynamy wykazywać oznaki starzenia się i stresu. Chyba nie musiałem ci tego mówić! Nasze mięśnie miękną. Nasza skóra traci elastyczność. Zaczynamy rozwijać drobne linie i zmarszczki.

Jednak dzięki różnym przełomowym odkryciom medycznym niektóre zabiegi, takie jak napełniacze, mogą spowolnić i zmniejszyć fizyczne oznaki starzenia się. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów są wypełniacze skórne.

Czym dokładnie są wypełniacze skórne?

Wypełniacze skórne to żele wykonane z kwasu hialuronowego, który posiada cząsteczki na bazie cukru.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w organizmie i wraz z kolagenem stanowi ważną część struktury nośnej skóry, czyli "matrycy".

Ponieważ kwas hialuronowy przyciąga cząsteczki wody, pomaga utrzymać nawilżenie skóry, działając jednocześnie jako naturalny amortyzator i wspierając produkcję kolagenu.

Problem polega na tym, że nasza skóra starzeje się i traci kwas hialuronowy. Staje się ona luźna, cienka i odwodniona. Skutkiem tego są fałdy i zmarszczki wokół naszych nosów i ust.

Zastrzyki kolagenowe były niegdyś najczęstszym i najbardziej popularnym sposobem przeciwdziałania tym efektom starzenia się, ale obecnie specjaliści od estetyki zaczęli stosować wypełniacze skórne ze sterylnymi, syntetycznymi, nie zawierającymi składników pochodzenia zwierzęcego wersjami kwasu hialuronowego.

Te nowe wypełniacze utrzymują się dłużej niż kolagen, mają mniej skutków ubocznych i są ogólnie uważane za znacznie bezpieczniejsze!

Co mogą zrobić wypełniacze skórne?

Zastępują one utraconą objętość i przywracają kształt, jędrność i elastyczność opadającym ustom. Wygładzają zmarszczki wokół nosa i ust oraz kształtują i podnoszą policzki i inne kontury twarzy. Redukują nawet zauważalne blizny i anomalie!

I w przeciwieństwie do wypełniaczy stałych, które mogą powodować problemy, wypełniacze z kwasem hialuronowym są tymczasowe. Możemy odwrócić ten efekt za pomocą naturalnego enzymu zwanego hialuronidazą.

Wypełniacze skórne kwasu hialuronowego różnią się od siebie lepkością, wytrzymałością i trwałością, a ponieważ mamy "paletę" opcji, możemy osiągnąć naturalny, dopasowany do potrzeb każdego klienta efekt.

Co najlepsze, rezultaty są natychmiastowe dla kobiet w każdym wieku!

Kto powinien otrzymać wypełniacze skórne?

Zabiegi z użyciem wypełniaczy skórnych są idealne dla osób, które naprawdę chcą poprawić swój wygląd. W zależności od tego, kto poda zabieg i na jaki wygląd się zdecydujesz, wcześniejsze i późniejsze zabiegi mogą być drastyczne.

Mimo, że wypełniacze nie są trwałe, ich efekty utrzymują się dość długo. Dlatego zalecamy, abyś była w 100% pewna zabiegu.

Skonsultuj się z lekarzem medycyny estetycznej do czasu, aż oboje znajdziecie się na tej samej stronie, a w razie wątpliwości zadajcie więcej pytań!

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli nie jesteś zadowolona, zawsze możesz odwrócić efekty.

Czy wypełniacz skórny jest odpowiedni dla mnie?

Jeśli chcesz przywrócić młodzieńczy kontur swojej twarzy, zastąpić utraconą objętość, wyrzeźbić policzki, brodę i linię szczęki lub wzmocnić usta, to wypełniacze skórne są dla Ciebie świetną opcją.

Niewielkie jest zapotrzebowanie na dodatkowe znieczulenie, a w przeciwieństwie do wypełniaczy kolagenowych, wypełniacze kwasem hialuronowym nie pozostawiają grudek i bumps - aka, "pillow face".

Powszechną obawą jest to, że wyniki będą wyglądać nienaturalnie lub "za dużo". Zobaczysz natychmiastowe, naturalne rezultaty, które zazwyczaj trwają od 12 do 24 miesięcy.

Używamy wypełniaczy skórnych z naszymi klientami już od ponad 12 lat i wciąż jesteśmy zdumieni tym, co potrafią zrobić wypełniacze uderzeniowe! Twój zabieg będzie miękki i subtelny, a jednocześnie delikatnie wymaże lata z Twojej twarzy i będzie pięknie i naturalnie liftingujący i konturujący.

Zobacz