Medycyna estetyczna

PROFESJONALNA MEDYCYNA ESTETYCZNA

Marek Lipski

Medycyna estetyczna w ostatnim czasie przeżywa duży rozwój. Mamy coraz więcej takich miejsc, w których zabiegi medycyny estetycznej będzie można wykonać. Z drugiej strony rozwijają się różne firmy a to sprawia, że pojawiają się nowe rozwiązanie, preparaty.

Przed planowaną wizytą w gabinecie medycyny estetycznej będzie warto dowiedzieć się kto ma dany zabieg wykonywać, czy będzie to osoba z dużym doświadczeniem, czy ma studia czy inną szkołę związaną z medycyną estetyczną.

Jak powinno się wybierać zabieg medycyny estetycznej?

Przed pójściem do gabinetu będzie można zobaczyć jakie zabiegi są proponowane, będzie można poczytać również o wskazaniach i przeciwwskazaniach do zabiegu. Nie trzeba podchodzić zbyt poważnie do informacji internetowych, dopiero rozmowa z profesjonalistą pozwoli nam wybrać odpowiedni zabieg, który przyniesie świetne efekty. Warto będzie dopytać jakim produktem zabieg wykonać, czy ma on specjalny certyfikat, czy jest on bezpieczny do podania.

Botoks

W internecie znajdziemy wiele różnych informacji na temat zabiegów medycyny estetycznej, które często są mylne. Wiele złych opinii na temat botoxu pojawia się, mimo tego, że nic złego nie będzie powodował. Toksynę botulinową stosujemy w przypadku chęci zlikwidowania zmarszczek mimicznych, przy tak zwanej lwiej zmarszczce czy zmarszczce górnego piętra czoła. Kwas hialuronowy będzie skuteczny gdy chcemy pokonać zmarszczki statyczne, dodaje objętości, jest polecany przy bruzdach nosowo – wargowych, zmarszczkach palacza czy modelowaniu ust.

Usuwanie zmarszczek

Jak wygląda kwalifikacja do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu medycyny estetycznej odbywać się będzie rozmowa kwalifikująca. Odnotowany będzie także wywiad chorobowy, przebyte operacje, stosowane leki, uczulenia, alergie. Ważne będzie, by brać ze sobą leki jakie się zażywa, ponieważ możemy czasami zapomnieć jej nazwy.

Czy zabieg odbywa się w znieczuleniu?

Zwykle przed tym zabiegiem będzie się poddawać skórę znieczuleniu, użycie specjalnego środka sprawia, że będzie to zabieg dużo bardziej komfortowy.

Czy po zabiegu można wrócić do zwykłego życia?

Po wykonaniu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej będzie można praktycznie od razu wracać do codziennych czynności. Skóra po zabiegu może być lekko czerwona z delikatnym obrzękiem. Należy pamiętać o tym, by stosować wszystkie pozabiegowe zalecenia. Jeśli się ich nie przestrzega może być tak, że efekty zabiegu będą gorsze. W sytuacjach wątpliwych na pewno warto będzie kontaktować się z tą osobą, która dany zabieg wykonywała.

Zobacz