Mezoterapia

Mezoterapia

Marek Lipski

Mezoterapia to taki zabieg, który poprawiać będzie kondycję skóry i możne powstrzymywać łysienie. Zabieg ten nie tylko będzie wpływał na leczenie skóry, ale odmładza i zapobiega niektórym problemem natury estetycznej. Mezoterapia polegać będzie na wprowadzeniu do skóry dobrego preparatu, który będzie zawierał substancje odżywcze, regenerujące bądź lecznicze.

W zależności od tego o jaki problem chodzi mogą to być witaminy, kwasy organiczne, wyciągi roślinne, kofeina, oligoelementy, kwas hialuronowy.

Zabieg to podstawa jednej z wielu kuracji jakie znajdują się w ofercie gabinetów kosmetycznych. Nie jest to zabieg chirurgiczny, to jednak mogą to wyłącznie medycy wykonywać. Najczęściej robią to dermatolodzy oraz lekarze medycyny estetycznej. Rzadziej zajmują się tym chirurdzy oraz ortopedzi. Wymaga to bowiem zwinnych rąk i bardzo dużej precyzji, jeśli chodzi o dawkowanie preparatu. Lekarz, który będzie wykonywał zabieg musi dokładnie znać anatomię ciała, ponieważ tylko wtedy będzie można prawidłowo taki zabieg wykonać.

Na co będzie działać będzie mezoterapia?

Zabieg mezoterapii będzie stosowany w zakresie medycyny konwencjonalnej jak i estetycznej. Wskazaniem będą nerwobóle, nadmierne napięcie mięśniowe, schorzenia stawów, urazy wynikające z uprawiania sportu.

Mezoterapia kojarzy się przede wszystkim z medycyną estetyczną, gdzie będzie stosowana do profilaktyki, ale również do leczenia niektórych zmian skórnych czy też jako szansa na zmniejszenie skutków upływającego czasu. Wskazaniem do tego zabiegu będą niewielkie zmarszczki na twarzy, szyi i dekolcie, trądzik czy blizny potrądzikowe, zwiotczała, odwodniona skóra twarzy i ciała, cellulit, rozstępy, wypadanie włosów.

Efekt po zabiegu mezoterapii

Mezoterapia igłowa

Ten zabieg występuje w kilku różnych odmianach. Zawsze jednak będzie chodziło o wprowadzanie do skóry właściwej preparatu, ale rezultat można będzie uzyskiwać różnymi metodami. W trakcie mezoterapii igłowej substancje aktywne wprowadza się za pomocą specjalnych cienkich igieł. Mamy do tego specjalne pistolety bądź też rollery, które są w stanie bardzo precyzyjnie wykonywać taki zabieg. Co ważne tak wykonany zabieg nie obciąża nerek i wątroby co ma miejsce, gdy będzie się podawać preparat w formie tabletek.

Mezoterapia bezigłowa

Inna opcja to mezoterapia bezigłowa, a więc wtedy substancje wprowadzone są pod skórę metodą elektroporacji, czyli z pomocą specjalnych urządzeń, które będą wytwarzać prąd elektryczny z wysoką częstotliwością. Prąd zwiększa przepuszczalność błon śluzowych na jakiś czas i dzięki temu substancje aktywne są w stanie wnikać do skóry.

Zobacz