Mezoterapia

Mezoterapia bezigłowa

Marek Lipski

Zdrowy oraz młody wygląd nie zawsze będzie wynikał z dobrych genów. Często, na taki wynik i wygląd trzeba sobie zapracować. Stosuje się dlatego różnorakie kremy, maski czy peelingi. Szuka się takich zabiegów kosmetycznych, dzięki którym uzyskanie perfekcyjnego wyglądu stanie się łatwiejsze. Chodzi o to, by opóźniać między innymi pojawienie się pierwszych zmarszczek.

Dziś mamy takie możliwości, by powiększyć zakres domowej pielęgnacji o takie zabiegi, które kiedyś mogły być realizowane tylko i wyłącznie w gabinetach kosmetycznych. Oczyszczenie twarzy będzie można wykonać z peelingiem kawitacyjnym, by skóra wyglądała świeżo, młodo, promiennie.

Dlaczego wybrać mezoterapię bezigłową

Jeśli nasza skóra jest przesuszona, pojawiają się zmarszczki, przebarwienia oraz rozszerzone naczynka to będą oznaki tego, że skóra potrzebuje radykalnego działania. Jest to taki zabieg, który będzie pozwalał nam na wprowadzenie w głąb skóry aktywnych składników, które znajdują się w preparatach kosmetycznych. Dzięki temu zjawisku określonym jako elektroporacji dochodzi do sytuacji, w które poszczególne cząsteczki preparatów mogą docierać pod skórę i mają okazję działania pozytywnego na nasz organizm.

Jakie urządzenie wybrać?

Obecnie znajdziemy na rynku wiele różnorakich urządzeń pozwalających na wykonywanie mezoterapii bezigłowej. Pośród nich znajdują się duże jednostki przeznaczone do gabinetów kosmetycznych jak i też mniejsze propozycje w postaci urządzeń przenośnych, które będą się sprawdzać w mobilnych warunkach czy w trakcie domowej pielęgnacji. Taki prosty sprzęt do naszych własnych potrzeb na początek będzie wystarczający.

Kosmetyki dla zdrowia skóry

Preparaty kosmetyczne

Jeśli chodzi o serum czy specjalną ampułkę trzeba będzie ją dobrać pod kątem naszej skóry. Jeśli skóra będzie wymagać dobrego nawilżania trzeba zastosować kwas hialuronowy albo kolagen. Oba składniki będą bardzo dobrze działać i pozwolą na redukcję zmarszczek. Jeśli chcemy osiągać efekt liftingujący to bardzo dobrze będzie się sprawdzać taki kosmetyk, który w składzie ma argirelinę, substancję, która nie jest toksyczna i będzie łagodniejszą alternatywą dla botoksu. Jeśli ktoś ma problem z cerą naczynkową to dla niego odpowiednią formą będzie takie serum, w składzie którego pojawia się witamina C, ponieważ działa ona wzmacniająco na naczynka krwionośne. Dla rozjaśnienia koloru skóry można wybrać arbutynę. Producenci preparatów kosmetycznych mają obecnie dla nas coraz więcej różnych ciekawych propozycji.

Kiedy nie wolno stosować mezoterapii

Nie każdy może się temu zabiegowi poddać. Przeciwwskazania to zawsze ciąża oraz karmienie piersią. Nie mogą z tego korzystać osoby cierpiące na stany zapalne, opryszczkę, infekcje bakteryjne czy wirusowe.

Zobacz