Mezoterapia

Mezoterapia bezigłowa

Marek Lipski

W czasie wykonywania mezoterapii bezigłowej substancje będą wprowadzane pod skórę metodą elektroporacji, czyli przy użyciu urządzeń, które wytwarzają prąd elektryczny z wysoką częstotliwością. Prąd na jakiś czas będzie zwiększał przepuszczalność błon komórkowych i dzięki temu można oczekiwać, że preparat dotrze w konkretne miejsce.

Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i będzie dawał rzeczywiście świetne efekty tak jak mezoterapia igłowa. W zależności od problemu trzeba wykonać od 5 do 10 zabiegów. Za odmianę bezigłowej mezotearpii uznaje się także sonoforezę, w czasie której substancje przenikają przez skórę poprzez ultradźwięki., niektórzy uważają również, że stężenie tej substancji aktywnej musi być mniejsze niż w momencie, gdy wybiera się mezoterapie bezigłową, ponieważ ten zabieg nie będzie aż tak skuteczny.

Mezoterapia igłowa na włosy. Skuteczna metoda leczenia łysienia

Mezoterapia igłowa to jeden ze skuteczniejszych sposobów na to, by walczyć z wypadaniem włosów. Mężczyźni najczęściej będą łysieć szybciej, ale to leczenie właśnie w przypadku kobiet jest bardziej skomplikowane. Po tym jak określa się przyczynę wypadania włosów trzeba będzie szybko wdrożyć metody leczenia. Mezoterapię igłową dzięki wielu nakłuciom będzie można skutecznie leczyć nadmierne wypadanie włosów. Z pomocą iniekcji wprowadza się koktajl witamin i minerałów. W czasie zabiegu mikrourazy aktywują procesy regeneracyjne, będą pobudzać cebulki włosów.

Zabieg mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa - na czym polega zabieg?

Jeśli dokonuje się licznych nakłuć w skórę głowy aplikuje się specjalnie przygotowywane koktajle odżywiające włosy czy środki farmakologiczne. Nakłuć będzie dokonywać się z użyciem igły oraz strzykawki. Pod wpływem mikrourazów aktywuje się procesy regeneracyjne, polepszać się będzie ukrwienie skóry. Efektem zabiegi będzie także pobudzenie cebulek włosów.

Zabieg jest jednak bolesny, ponieważ nie da się całkowicie znieczulić miejsca owłosionego. Przy pomocy mezoterapi będzie się aplikować w skórę osocze bogatopłytkowe. To bardzo popularna, doskonała metoda leczenia łysienie.

Kto powinien wybrać taki zabieg?

Oczywiście o doborze terapii będzie decydował lekarz, który wcześniej musi pacjenta zdiagnozować. Kuracja wymaga kilku zabiegów, natomiast skutek to miłe zaskoczenie. W wyniku mezoterapii igłowej następować będzie widoczna regeneracja struktury włosa, hamuje się proces wypadania i włosy zaczną odrastać.

Zobacz