Medycyna estetyczna

MEDYCYNA ESTETYCZNA – WARTO CZY NIE?

Marek Lipski

Medycyna estetyczna w Polsce to temat nadal kontrowersyjny. Przeciwnicy podają za swoje argumenty, że chcą być zawsze naturalni i starzeć się w godny sposób. Zwolennicy natomiast uważają, że drobne zmiany w wyglądzie mogą wpłynąć na nas pozytywnie, będziemy mogli poczuć się lepiej, będziemy mieli więcej pewności siebie.

Czas mija nieubłagalnie

Każda z nas prędzej czy później zacznie zauważać na twarzy zmiany, które będą związane z upływającym czasem. W wieku 20 lat nasza skóra będzie świeża, napięta, pięć lat później powoli zaczną się pojawiać pierwsze zmiany. W wieku 30 lat te zmiany mogą być już nieodwracalne. Kremy przeciwzmarszczkowe działać wyłącznie profilaktycznie i nie będą już wpływać na większość zmian jakie będą następować. Problem ten mogą rozwiązać wyłącznie dobrze przemyślane zabiegi. W zależności od obszaru twarzy jaki będziemy chcieli poprawić wybrać można mniej albo bardziej inwazyjne metody. Zaczynać od laserów przez botoks, aż po lifting z użyciem skalpela. Umiejętne stosowanie zabiegów będzie dawało nam bardzo wiele. Wystarczy zobaczyć jak wyglądają gwiazdy filmowe, które regularnie poddają się takim zabiegom, pod warunkiem, że znają umiar i w odpowiednim momencie się na nie decydują.

Korekta twarzy

Zmiana rysów twarzy

Innym rodzajem zabiegów będą takie, które mogą zmieniać rysy twarzy. Najbardziej popularne w tym względzie będą takie propozycje jak korekta nosa. Tego rodzaju zabieg chętnie wykonują osoby młode, które nie będą akceptować własnego wyglądu. Za bardzo wystający czy krzywy nos to nie problem, który dotyka wielu kobiet. Na pewno sztuką będzie zaakceptować siebie i zamiast porażek odnosić po prostu sukcesu. Czasami jeśli nie można sobie poradzić to możliwe, że zabieg medycyny estetycznej będzie dla nas pomocą, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie mieć więcej pewności siebie i jak wiadomo na tym powinno nam zależeć. Jeśli jednak już chcemy się zdecydować na jakiś poważny zabieg to musi być on dobrze przemyślany i wcześniej poprzedzony konsultacjami, dzięki którym poznać będzie można powikłania, zobaczyć jaki czeka nas czas rekonwalescencji.

Jeśli już ktoś się na zabieg zdecyduje to dopiero połowa sukcesu i drogi do wymarzonego wyglądu. Kolejnym powinno być znalezienie odpowiedniej kliniki, w której będzie można z takich zabiegów skorzystać. Swoje poszukiwania zacząć można od internetu, gdzie na pewno będą opinie o wielu lekarzach. Dzięki temu wybierzemy konkretną, rzeczywiście kompetentną osobę, która nam będzie w stanie zaproponować coś atrakcyjnego.

Zobacz