Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy, czyli o domowym liftingu

Marek Lipski

Pewnie każda kobieta chce zawsze wyglądać młodo i pięknie. Jednak czas nie działa na naszą korzyść i z biegiem lat nasza skóra będzie tracić naturalną jędrność a na jej powierzchni pojawiają się źle wyglądające zmarszczki, które będą o naszym wieku świadczyć.

Chcąc zachować piękny i młody wygląd nie musimy jednak decydować się na drastyczne metody jakie oferuje nam medycyna estetyczne, ale rozwiązaniem dla skóry starzejącej się może być kwas hialuronowy. Jak więc będzie można zadbać o jędrną skórę?

Czym jest kwas hialuronowy?

Nie każda kobieta wie, że kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszej skórze i jest składnikiem, który ma znaczenie dla jej nawilżenia oraz ujędrnienia. Wraz z wiekiem substancji tej będzie jednak w naszej skórze coraz mniej i dlatego właśnie staje się ona obwisła, traci na elastyczności. Jeśli chcemy ten proces zmian zatrzymać trzeba będzie uzupełnić braki w komórkach skóry. Wiele kobiet decyduje się na podawanie kwasy hialuronowego w formie jego wstrzykiwania w głąb skóry. Możliwe są także inne, mniej inwazyjne metody.

Kwas hialuronowy w kremie do twarzy

Stosuje się takie rozwiązanie, w których kwas ten pojawia się w kremach przeciwzmarszczkowych przeznaczonych dla kobiet, które zaczynają odczuwać brak jędrności w skórze. Możliwe będzie stosowanie także samodzielnego kwasu hialuronowego, którego skuteczność będzie wyższa. Czysty kwas najczęściej pojawia się w formie proszku, który mieszamy z wodą i będziemy mogli go aplikować na skórę.

Preparaty do twarzy

Kwas hialuronowy jako serum pod oczy

Cienka skóra pod oczami po tym jak będzie miała kontakt z kwasem hialuronowym bardzo szybko stanie się gładka oraz nawilżona. Nie będzie obawy o to, że stosowanie w tym miejscu kwasu hialuronowego doprowadzi do podrażnień. Kwas hialuronowy jako naturalna substancja sprawdzi się lepiej niż produkt z dodatkiem chemicznych składników.

Tonizowanie kwasem hialuronowym

Skuteczność stosowania toniku czy płynu micelarnego można będzie zwiększyć właśnie, jeśli do składu doda się kilka kropel czystego kwasu hialuronowego. Dwukrotne przemywanie twarzy takim preparatem sprawia, że będzie można dobrze nawilżyć skórę i dać jej lekkie napięcie.

Domowe SPA

Jeśli chcemy przygotować się domowe SPA to wystarczy zorganizować dla siebie kąpiel, w której znajdować się będą najbardziej nam odpowiadające olejki zapachowe, które następnie będzie można uzupełnić czystym kwasem hialuronowym, by skutecznie podziałać na wygląd skóry. Niekoniecznie będzie trzeba więc doprowadzać do inwazyjnego zabiegu, by zadbać o osobiste piękno.

Zobacz