choroby narzadu wzroku i sluchu

Innym zagrożeniem pasywny palacz może uzyskać

Smutne stać biernych palaczy, chociaż nie pali papierosów, ale muszą go dostać sok. Oprócz ryzyka chorób płuc i układu oddechowego, słuchowe pasywne palaczy są zagrożone przez innych, którzy palą. Niektóre badania wykazały, że palacze, czy zatrzymał się i nadal palenia, ryzyko utraty słuchu. Jednak nie wiadomo, czy biernych palaczy mają taką samą ryzyka.

Wdychany dym papierosowy zawiera substancje chemiczne, które mogą zakłócać przepływ krwi w małych naczyniach krwionośnych w uchu. W rezultacie, narządy pozbawiony tlenu i powstania toksycznych pozostałości, że ucho jest uszkodzony. Uszkodzenia wywołane przez ekspozycję na dym papierosowy, który różni się od spowodowane przez działanie hałasu lub starzenia. W jednym z badań, naukowcy z University of Miami i Florida International University analizować wyniki badań słuchu przed 3307 niepalących, byłych palaczy i osób, które nigdy nie paliły wcale.

Oprócz testów słuchowych, eksperci również wykonywać badania krwi w celu określenia stężenia nikotyny zwanego kotyniny, który stanowił ciało w kontakcie z dymem papierosowym.

W efekcie palacze pasywne gorszą utraty słuchu, niż te, które nie narażone. Utrata słuchu jest przede wszystkim nie mogą złapać rozmów w dość hałaśliwym otoczeniu. Nie tylko, że biernych palaczy są również zagrożone po głuchy na podstawie analizy wszystkich częstotliwości dźwięku.

„Nie wiemy, bezpiecznych granic dymu papierosowego, aby uniknąć ryzyka choroby uszu. Jednak najbardziej bezpieczny nie jest narażony na wszystkich”, powiedział dr David Fabry. masaż kraków Pasywny palaczy są narażone na zachorowanie na raka płuc i choroby niedokrwiennej serca jest palacze dorosłych pasywne. A dzieci będą bardziej podatne na zapalenie oskrzeli i innych chorób układu oddechowego.

– autor artykułu