Kwas hialuronowy

Kosmetyki z kwasem hialuronowym – dlaczego warto ich używać?

Marek Lipski

Kwas hialuronowy to substancja, o której wiele osób już pewnie słyszało. Jednak czy dokładnie wiemy jakie ma działanie, czy warto będzie go stosować? Czego więc tak naprawdę po kosmetykach z tym kwasem można się spodziewać i na jakie produkty warto zwracać uwagę? Wiele z nas będzie chciało za wszelką cenę zachowywać młody piękny wygląd.

Zdrowa, jędrna cera, brak zmarszczek to cel naszej pielęgnacji. Kosmetyki z kwasem hialuronowym mogą nam ułatwić osiąganie dobrych efektów.

Czym jest kwas hialuronowy?

Hialuronian sodu to postać kwasu hialuronowego, która występuje naturalnie w naszym organizmie. Jego największa ilość będzie do znalezienia w skórze właściwej i będzie on odpowiadał za utrzymywanie w organizmie zadowalającego poziomu nawilżenia. Poszczególne cząsteczki kwasu będą skutecznie wiązać wodę i dzięki temu zachowuje się na skórze jędrność i odpowiednie jej napięcie. Codziennie aż 30% tego kwasu będzie ulegać rozpadowi i zastępuje go nowa dawka. Jednak z wiekiem nasza regeneracja nie będzie już tak dobra i dlatego niedobory będą coraz bardziej zauważalne. Pojawiać się będą widoczne oznaki starzenia, ponieważ degradacja będzie dotyczyć włókien kolagenowych. Unikać takiego stanu rzeczy będzie można, jeśli ten składnik będzie się dostarczać w kremach, zastrzykach czy tabletkach. Kwas hialuronowy ma swoje ważne zadanie także w stawach, wpływ na nasz wzrok.

Krem z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy w kosmetyce

W kosmetyce można zauważyć, że jest dwojakie zastosowanie kwasu hialuronowego. Dzięki aplikacji na skórę, w kremach dbamy o nią od zewnątrz i zapewniamy sobie odżywienie, poprawę kondycji, będą zanikać płytkie zmarszczki. W bardziej zaawansowanych przypadkach można decydować się na zabieg w gabinecie kosmetycznym, który polega na tym, że wstrzykuje się preparat w formie żelu, gdzie kwas hialuronowy się znajduje. Tak podana substancja będzie wypełniać zmarszczki oraz bruzdy od środka a efekt będzie się utrzymywać około rok, aż do chwili jak dojdzie do rozkładu.

Pielęgnacja przeciwstarzeniowa ma być tym czynnikiem, który pozwala nam dłużej zachowywać piękny, zdrowy, młody wygląd. Bez niej ciężko będzie o te udane efekty. Trudno nam będzie marzyć o pięknie wyglądającej młodej skórze.

Zobacz