Karboksyterapia

Karboksyterapia - zabieg na cellulit, zmarszczki, łysienie i cienie po oczami

Marek Lipski

Karboksyterapia to terapia medyczna wykonywana z użyciem dwutlenku węgla. To dowód na to, że jednak są rzeczy, które mogą być do wszystkiego i będą się dobrze sprawdzać. To właśnie karboksyterapia to taki zabieg, który sprawdza się przy wielu dolegliwościach i likwidować będzie wszelkie niedoskonałości bardzo skutecznie. Dlatego nazywa się ten zabieg największą rewolucją na rynku kosmetycznym od czasów pojawienia się botoksu.

Zabieg karboksyterapii w praktyce

Dwutlenek węgla wstrzykuje się pod skórę z użyciem cienkiej igły, która znajduje się w specjalnym aparacie, który będzie regulował temperaturę, ilość i siłę przepływu. W czasie zabiegu pacjentka będzie odczuwać to samo co w trakcie zwykłego zastrzyku. Na początek ukłucie i potem lekki ból związany z uczuciem rozpychania pod skórą. Zabieg będzie można poczuć i zobaczyć, ponieważ pojawiać się będą lekkie wypukłe linie w miejscach, gdzie gaz będzie się poruszał.

Czas zabiegu będzie uzależniony od tego w jakim miejscu wykonuje się zabieg i związany będzie także z ilością używanego gazu. Z pomocą tego zabiegu zmniejsza się zmarszczki w okolicach oczu i może to zajmować jedynie około trzy minuty. Usuwanie rozstępów zajmie pięć razy więcej czasu a usuwanie tkanki tłuszczowej z brzucha to około 30minut. Jeśli chcemy mieć doskonałe efekty zabiegu będzie trzeba go powtarzać.

Usuwanie zmarszczek wokół oczu

Ilość zabiegów jakie powinny znaleźć się w serii będzie uzależniona od problemów. Przykładowo worki pod oczami można usuwać w trakcie jednej sesji, ale już lecząc taki problem jak wiotkość skóry może to zająć nawet 10 tygodni przy jednym zabiegu tygodniowo.

Wskazania do karboksyterapii

Dwutlenek węgla to taki składnik, który pozytywnie działa na wiele urodowych przypadłość. Najważniejsze wskazania to między innymi rozstępy, cienie pod oczami, cellulit. Oprócz tego ten zabieg wykonuje się także w przypadku problemów z nadmierną tkanką tłuszczową, która może znajdować się na brzuchu, pośladkach, udach, ramionach czy kolanach. Także przy łysieniu oraz wypadaniu włosów, zabieg będzie wzmacniał cebulki i ogranicza utratę włosów. Zmarszczki, łuszczyca, rozszerzone naczynka, zwiotczenie skóry po porodzie, blizny także te po trądziku, opadanie powiek, brak elastyczności skóry, problem z wyglądem skóry na szyi i dekolcie. Pojawienie się podwójnego podbródka, regeneracja skóry na dłoniach i stopach, poduszeczki tłuszczowe pod powiekami. To zabieg, który rzeczywiście ma bardzo szeroki zakres działania i wydaje się, że w wielu przypadkach warto się nim zainteresować i skorzystać.

Zobacz