Karboksyterapia

Karboksyterapia – Nowość w medycynie estetycznej!

Marek Lipski

Terapia z użyciem dwutlenku węgla określona inaczej jako karboksyterapia jest określana jako wielki przełom w medycynie estetycznej. Fenomen tej metody będzie się zawdzięczać dwóm podstawowym atutom, czyli wyjątkowej skuteczności przy jednoczesnym zachowaniu maksimum bezpieczeństwa. Ilość zastosowań i skuteczność tej właśnie metody jest rzeczywiście wyjątkowa.

To bezpieczna i mało inwazyjna metoda, dobrze sprawdzona, która służy odmładzaniu skóry, walce z cellulitem, rozstępami, bliznami czy nadmiarem tkanki tłuszczowej. Pozwala poradzić sobie także z zwiotczeniem skóry, łysieniem i zaburzeniami krążenia. Zabieg ten będzie polegał na śródskórnym albo też podskórnym wstrzykiwaniu dawek dwutlenku węgla.

W czasie wykonywania tego zabiegu czysty CO2 będzie wstrzykiwany w tkanki podskórne niewielką igłą. Przenikając do okolicznych tkanek będzie w stanie zwiększyć rozszerzenie w niewielkich naczyniach krwionośnych i powstawać będą także nowe kapilary. Przepływ krwi będzie lepszy, tlen i składniki odżywcze będą docierać do tego obszaru jaki będzie podawany zabiegowi.

Terapia dwutlenkiem węgla

Dodatkowo zwiększona będzie także ilość dwutlenku węgla co sprawia, że będzie mniejsze wiązanie tlenu z hemoglobiną. Tak więc tlen, który zostanie przeniesiony przez hemoglobinę będzie zostawał w tkankach. Wysoka jego zawartość będzie sprawiać, że mogą być tworzone nowe naczynka krwionośne, a dalej jak wiadomo będzie to poprawiać znacząco krążenie, wpływać będzie skutecznie na dotlenienie tkanek.

Łączenie aspektów mechanicznego rozbijania tkanek oraz chemicznego działania na skórę sprawia, że to technika, która doskonale się sprawdza i pasuje do zabiegów rewitalizacji skóry. Warto także podkreślić, że dwutlenek węgla to taki składnik, który nie będzie działał niekorzystnie na organizm. Jest produkowany przez nasze komórki w procesie spalania tlenu i następnie będzie wydalany przez płuca w zupełnie naturalny sposób jako końcowy efekt wymiany gazowej. Składnik ten możemy określić jako wysoce obojętny, neutralny czynnik, który ma charakter terapeutyczny dla ludzkiego organizmu.

Zobacz