Medycyna estetyczna

Jak przygotować się do pierwszej wizyty w gabinecie medycyny estetycznej?

Marek Lipski

Po tym jak podejmiemy decyzję o tym, by udać się do specjalisty będzie trzeba pomyśleć o odpowiednim przygotowaniu. Analiza stanu zdrowia jest bardzo ważna, do tego trzeba zapoznać się z ofertą gabinetu i zastanowić się jak odpowiedzialnie będzie można podjąć decyzję o wyborze konkretnych zabiegów dla siebie.

W ten sposób będzie można także skutecznie zaoszczędzić sobie czas i można sprawić, że w czasie wizyty czuć się będziemy komfortowo oraz pewnie.

Krok po kroku

Na pierwszej wizycie musimy uściślić co będzie dla nas najważniejsze, ponieważ wtedy łatwiej będzie nawiązać współpracę ze specjalistą, on również będzie lepiej wiedział co powinien nam zaproponować. Dobre przygotowanie się do rozmowy z lekarzem medycyny estetycznej sprawia, że czas wizyty będzie również lepiej wykorzystany, rzeczywiście dowiemy się na takiej wizycie tego wszystkiego co akurat dla nas będzie ważne. Kluczem do wybrania stosowanych metod będzie również dopasowanie się do indywidualnych cech, które jak wiadomo ma każdy pacjent.

Celem medycyny estetycznej będzie wizualne odmłodzenie, upiększenie, leczenie defektów estetycznych. Nie można zakładać, że w ten sposób będziemy dążyli do tego, by kreować na siłę wizerunek. Jeśli ktoś dobrze przeanalizuje sobie oczekiwania i efekt jakie chce to tak naprawdę cały proces potem będzie przebiegał lepiej. Ułatwi nam to komunikację z lekarzem i opisanie problemów jakich będziemy chcieli się pozbywać.

Konsultacja medyczna

Celem takiej wstępnej konsultacji ma być nie tylko konsultacja w zakresie estetyki, ale również podejmowanie kwestii ogólnego stanu zdrowia. Trzeba sprawdzić nawilżenie, elastyczność, unaczynienie, wielkość porów, istnienie wszelkich niepokojących zmian. Jeśli chcemy maksymalnie wykorzystać czas trzeba omówić ze specjalistom wszystkie kwestie, które będą dla nas ważne.

Oczywiście takim bardzo ważnym pytaniem będzie również pytanie o wywiad zdrowotny, który lekarz medycyny estetycznej musi przeprowadzić, ponieważ w ten sposób będzie mógł wykluczyć niepożądane efekty ubocznych danego zabiegu. Jest to etap szczególnie ważny ponieważ od niego będzie zależeć między innymi bezpieczeństwo pacjenta. To ma niezwykle istotne znaczenie. Jeśli lekarz medycyny estetycznej będzie zadawał jakieś pytania to będzie trzeba koniecznie na nie dokładnie, precyzyjnie odpowiadać. Najlepiej spisać sobie oczywiście na kartce wszystkie leki jakie przyjmujemy, by potem nie zapomnieć o jakimś leku, który musimy przyjmować. Jeśli się o tym zapomni to niestety może się to wiązać z poważnymi konsekwencjami i skutkami ubocznymi.

Zobacz