Karboksyterapia

Jak działa karboksyterapia?

Marek Lipski

To zabieg, który ma polegać na tym, że podskórnie albo śródskórnie wstrzykuje się przy użyciu niewielkich igieł pewną ilość dwutlenku węgla, który będzie dostawał się do okolicznych tkanek. W ten sposób doprowadza się do poszerzenia naczyń krwionośnych i szybciej tworzą się nowe sieci naczyń.

Dodatkowo w miejscu, gdzie podaje się CO2 zwiększy się przepływ krwi, która będzie transportować tlen oraz składniki odżywcze. Można oczekiwać, że tak zwane mikrokrążenie będzie się poprawiać. Efekty mogą być zaskakujące, podobne do stymulowania kolagenu. Będziemy mieli piękną sprężystą, jędrną skórę. Dziś uważa się, że to właśnie karboksykoterapia może być najlepszą opcją do rewitalizacji skóry.

Karboksyterapia - skuteczna pomoc w walce z niedoskonałościami

Pewnie wiele osób obecnie narzeka na cienie i worki pod oczami. Wyglądamy wtedy na zmęczonych, nie prezentujemy się atrakcyjnie. Dzięki temu, że w okolice konturów będzie się aplikować CO2 można skutecznie poprawić wygląd, pokonać worki i cienie, zmarszczki statyczne. Dzięki kilku zabiegom karboksyterapii będzie się zwiększać ilość kolagenu, skóra staje się bardziej sprężysta, pogrubiona.

Kobiety obawiają się tym, że odkłada się cellulit na udach i pośladkach, ramionach. Na brzuchu odkładać się będzie tłuszcz. Właśnie komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na działanie CO2, ponieważ będzie się on zmieniał w kwas węglowy i niszczy skutecznie komórki tłuszczowe. Stymulacja syntezy kolagenu sprawia, że można oczekiwać wygładzenia powierzchni skóry i zmniejszy się ilość cellulitu.

Odmłodzona elastyczna skóra

Rozstępy są lokalizowane na udach, brzuchu, pośladkach, piersiach. To kolejny uciążliwy i nieestetyczny problem, z którym musi się zmagać wiele kobiet. Rozstępy wynikają ze zbyt mocnego rozciągania się skóry i zrywania sieci włókien kolagenowych. Często pojawia się także problem związany z zaburzeniami hormonalnymi, problem z masą ciała. Dzięki karboksyterapii można poprawić syntezę kolagenu a to bezpośrednio będzie wpływać również na wygląd skóry.

Zabieg jest szybki oraz bezbolesny. Efektem będzie szczuplejsza sylwetka, gładka oraz elastyczna skóra. Można uzyskać skuteczne redukowanie zmarszczek, będziemy mieli zdrowe gęste włosy. Nie będzie to oznaczać, że zabieg jest korzystny dla wszystkich.

Przede wszystkim przeciwwskazania to aktywne infekcje bakteryjne oraz wirusowe, choroby z autoagresji, nowotwory, ciążę, laktację, stany zapalne skóry, zakażenia grzybicze, opryszczkę, problem z niewydolnością narządową. Jeśli już na taki zabieg chcemy się zdecydować musimy znaleźć dobry gabinet, gdzie będzie on wykonany przez doświadczone osoby, najlepiej wybierać lekarzy.

Zobacz