Kwas hialuronowy

Ile kosztuje Botox?

Marek Lipski

Najczęściej pojawia się pytanie: "Od czego mam zacząć?". Wtedy nasi klienci zazwyczaj pytają: "Czym dokładnie jest Botox?" A potem, "Czy to naprawdę działa?"

(Alarm Spoilera: To naprawdę działa. To niesamowite, w rzeczy samej.)

Ale pomimo błędnych przekonań na temat zabiegów estetycznych takich jak Botox, nie są one zarezerwowane dla super bogatych. Prowadzimy wiele rozmów telefonicznych i osobistych rozmów z naszymi klientami na temat tego, ile będzie kosztować ich zabieg z Botoxem.

Zgadza się: Wielu z naszych klientów ma ograniczony budżet. Muszą myśleć o swoich dochodach.

Na koszt Botoxu ma wpływ kilka czynników:

 • Obszar geograficzny
 • Struktura cenowa w każdym centrum estetycznym
 • Poziom doświadczenia osoby prowadzącej leczenie
 • Liczba obszarów zabiegowych
 • Liczba jednostek potrzebnych do osiągnięcia pożądanego wyniku dla każdej jednostki

Co to jest jednostka Botoxu?

Botoks przychodzi do nas w postaci proszku w fiolce. Każda fiolka zawiera 100 jednostek, a my mieszamy, czyli "odtwarzamy", odpowiednią ilość jednostek proszku w momencie leczenia.

Botoks jest zabiegiem zatwierdzonym przez FDA, a są to trzy najczęstsze obszary, w których ludzie chcą, aby ich linie i zmarszczki były leczone:

 1. Linie zmarszczek (które lekarze nazywają "glabella")
 2. Linie czołowe
 3. Kurze łapy, które promieniują na zewnętrzne kąty każdego oka

Możemy również stosować Botox do liftingu brwi, minimalizowania zmarszczek w kącikach ust, zmniejszania ruchu lub zagłębień w podbródku, leczenia zaciskania szczęki i minimalizowania pocenia się pod pachami.

Ile jednostek będziesz potrzebował?

Pojedynczy zabieg może dotyczyć wielu obszarów, dlatego liczba jednostek może wahać się od 10 do 100.

Kiedy więc ludzie pytają: "Ile kosztuje Botox?", musimy powiedzieć: "Wróćmy na sekundę". Co chcesz, żeby się stało? Jakie są twoje cele?"

Z tym powiedziane, możemy podać przybliżone szacunki:

 • Glabella wymaga średnio około 20 jednostek.
 • Czoło zajmuje od 8 do 20 jednostek.
 • Kurze łapy zwykle wahają się od 14-26, ale i tak dokładna liczba jednostek zawsze zależy od jednostki.


Wszystko powiedziane, 40-60 jednostek jest średnia zakres, i można się założyć, że miałem klientów, którzy (prawie) obrażony przez to, co postrzegają jako dużą liczbę jednostek, nawet jeśli nie mieli punktu odniesienia.

To proste. Pięćdziesięcioletnia kobieta będzie potrzebowała więcej jednostek niż kobieta trzydzieści lat młodsza, ponieważ ma więcej linii i zmarszczek.

Aby klienci wiedzieli, że są całkowicie normalne i przeciętne w tym zakresie 40-60 jednostek zwykle pomaga.

Chcesz, aby twój iniektor był ekspertem.

Botoks nie jest leczeniem uniwersalnym. Każda osoba jest inna. I uwierz mi... Chcesz, żeby twój Botox był dostosowany do twoich potrzeb.

Warto zauważyć, że ceny niektórych ośrodków estetycznych są ustalane według obszaru, a nie ceny za jednostkę. A niektóre ośrodki mają wpływ na doświadczenie iniektora.

Więc jeśli pracujesz z nowszym, mniej doświadczonym iniektorem, to on lub ona zazwyczaj będzie pobierał mniej za jednostkę.

Każda z tych struktur cenowych ma plusy i minusy, zarówno dla praktyki, jak i dla klienta.

Na przykład, niektóre kurze łapy wymagają zaledwie 12-14 jednostek. Inne wymagają dwa razy więcej. Jeżeli Twoje kurze łapy nie wymagają aż tylu jednostek, płacisz wyższą cenę w scenariuszu jednostkowym, a niższą w scenariuszu jednostkowym.

Jednakże, iniektor jest ekspertem. Powinien on zadzwonić w sprawie liczby jednostek, których potrzebuje konkretny klient.

Unikaj sytuacji przegranej.

Jedną z obaw związanych ze scenariuszem jednostkowym jest to, że wiedza specjalistyczna iniektora może zostać zepchnięta na bok przez klientów, którzy mają ograniczenia budżetowe. Jeśli iniektor zaleca 20 jednostek na kurze łapy, ale klient chce zapłacić tylko za 15, to klient prawdopodobnie nie otrzyma idealnego wyniku.

Z pewnością miałem klientów, którzy nie myśleli, że Botox działa dobrze, gdy w rzeczywistości, że poprosił, że używam mniej jednostek.

Takie sytuacje są trudne dla sumiennych praktyków. W niektórych sytuacjach czekanie na doskonałe wyniki jest lepsze niż płacenie teraz za wyniki podparterowe. W innych sytuacjach jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby klienta z perspektywy budżetu i z perspektywy wyników.

Lubię myśleć w ten sposób o dylemacie budżetu vs. wyników: Czy możesz sobie wyobrazić, że idziesz na powiększenie piersi i mówisz chirurgowi, że ponieważ musiałeś szczypać grosze, to na początku będziesz robił tylko jedną stronę? Chirurg odmówiłby zaplanowania twojej operacji!

Kiedy prosisz iniektora, aby wykorzystać swój budżet do określenia swojego leczenia, jesteś umieszczenie go w podobnej sytuacji. Zwracasz się do specjalisty, aby naraził wynik na szwank, co jest sytuacją przegranej.

Niedawno miałam klienta, który był bardzo zaniepokojony kosztami i utrzymywał to na czele naszej rozmowy podczas całej konsultacji.

Leczyłem ją wypełniaczem skórnym. Uzyskaliśmy solidny wynik, ale na pewno mogła dostać więcej wypełniacza i mieć jeszcze lepszy wynik. Zużyliśmy mniej z powodu jej obaw o koszty. Ostatecznie wróciła i dostała zastrzyk z dodatkowym wypełniaczem i była zachwycona swoim wynikiem.

Z Botoxem, można jeszcze zobaczyć pewne wygładzanie z mniej jednostek, ale ogólny wynik i trwałość leczenia nie będzie się porównywać.

Z wypełniaczem do skóry, tracimy około łyżeczki objętości z twarzy każdego roku począwszy od połowy lat trzydziestych. Strzykawka z wypełniaczem to tylko ⅕ łyżeczki. Można zobaczyć, jak łatwo jest komuś potrzebować wielu strzykawek.

Jakie jest najlepsze podejście do Botoxu?

Najlepszym podejściem jest znalezienie klinicysty, któremu ufasz i z którym nawiązałeś relację. Zostań z tą osobą, a nie przenosić się z kliniki do kliniki w oparciu o minimalne oszczędności na jednostkę.

Zakupy z rabatem doprowadzą do złych wyników, a o twojej twarzy mówimy tutaj!

Za niektóre rzeczy warto zapłacić trochę więcej. Robimy to z naszymi włosami, prawda? Chcemy trzymać się stylisty, który rozumie, do czego zmierzamy.

Istota polega na tym, że kiedy znajdziesz iniektor, który lubisz trzymać się z tą osobą.

Jak dobry iniektor działa w ramach budżetu?

Dzisiaj miałem klienta, który od jakiegoś czasu nie był leczony. Miał na myśli pewien budżet, więc nie leczyliśmy każdego obszaru, o którym wspomniał.

Zamiast tego, zmaksymalizowaliśmy jego leczenie w jego glabella (alias, frown lines) i czole. Całkowicie pominęliśmy jego kurze łapy.

Mówię ci to, żeby zilustrować ważny punkt: Zawsze są sposoby na to, by dobrzy iniektorzy pracowali z klientami nad budżetem i prowadzili ich przez najbardziej efektywne wykorzystanie tego budżetu. Mądrze jest zredukować liczbę obszarów, a nie optymalną liczbę jednostek.

Masz prawo głosu w swoim leczeniu, ale powinieneś pracować z profesjonalistami, którym ufasz!

Właściwy bilans kosztów i wyników

Zawsze dostaję kopa od klientów, którzy próbują mi powiedzieć: "Po prostu połóż dwie jednostki tu i cztery tam."

To zabawne, kiedy o tym myślisz. To jak mówienie chirurgowi, gdzie robić nacięcia!

Podaję Botox od ponad 12 lat. Wiem, co robię. Gdybym pozwolił moim klientom zadzwonić na strzał i być ekspertem, to bym się wycofał z interesu.

Botoks daje niesamowite rezultaty tylko wtedy, gdy ekspert podaje go prawidłowo.

Wybierz, aby zmaksymalizować efekty w mniejszej liczbie obszarów, a nie sprzedawać się krótki z częściowych zabiegów wokół. Można znaleźć odpowiednią równowagę kosztów i wyników.

Kocham wszystkich moich klientów, i kocham fakt, że estetyka i Botox w szczególności są dla wszystkich. Demografia ma mniejsze znaczenie, niż ci się wydaje. Niezależnie od dochodów, statusu społecznego, pojazdu czy kodu pocztowego, prawdopodobnie stać cię na Botox.

Jeśli masz zmarszczki lub jeśli potrzebujesz odebrać mnie, znajdźmy dla Ciebie odpowiednie leczenie.

Zobacz