Kwas hialuronowy

Wypełniacze skórne

Marek Lipski

Jasne jest, że rozumiem, dlaczego niechirurgiczne zabiegi są tak popularne. Nie ma potrzeby poświęcania długiego czasu na pracę, efekty uboczne są minimalne, a wyniki fenomenalne. Podczas dzisiejszego bloga przyjrzymy się kilku różnym rodzajom niechirurgicznych zabiegów i ich zaletom.

Czym są wypełniacze skórne?

Ten zabieg kosmetyczny, znany również jako wypełniacze do wstrzykiwań, jest zabiegiem z użyciem wypełniaczy z tkanek miękkich. Po wstrzyknięciu w skórę pomaga on wypełnić zmarszczki, nadając im gładszy wygląd.

Do czego służą wypełniacze skórne?

Do całej gamy zabiegów! W zależności od obszaru, który chcesz poprawić, można użyć wypełniaczy skórnych:

 • Korekcja ust
 • Niechirurgiczna rinoplastyka nosa
 • Rynny łzowe
 • Augmentacja nosa
 • Wzmocnienie policzków
 • Winda do brwi
 • 8-punktowy lifting twarzy
 • Kontur twarzy
 • Przekształcenie linii szczęki
 • Augmentacja podbródka

Jeśli zdecydujesz, że wypełniacze skórne są dla Ciebie odpowiednim zabiegiem, zalecamy na początek wstępną konsultację. W Elle Aesthetics oferujemy je za darmo i na tym spotkaniu ocenimy Państwa wymagania i omówimy wszystko, co wiąże się z zabiegiem.

A wyniki stosowania wypełniaczy skórnych?

Po poddaniu się temu zabiegowi wyniki są fantastyczne. Zauważysz gładszą skórę, która przetrwa. W zależności od obszaru docelowego, wypełniacze skórne podniosą i nadadzą nowe kształty, pozostawiając Ci uczucie odświeżenia i pewności siebie.

A co z zastrzykami przeciw starzeniu się skóry?

Jak sama nazwa wskazuje, zastrzyki przeciwstarzeniowe mają na celu zmniejszenie oznak starzenia się skóry poprzez specjalne leczenie linii mimicznych i zmarszczek. Produkt ten znany jest również jako środek zwiotczający zmarszczki, ponieważ substancja ta tymczasowo rozluźnia mięśnie. Rezultatem jest zmniejszenie widoczności cienkich linii i zmarszczek.

Kiedy można by stosować zastrzyki przeciwstarzeniowe?

Ten rodzaj zabiegu jest szczególnie skuteczny w przypadku czoła, wronnych stóp i zmarszczek. Pomaga również w pojawianiu się zmarszczek na ustach, uśmiechów dziąsłowych i pionowych opasek na szyi.

Gdzie można poddać się temu zabiegowi?

Zastrzyki przeciwstarzeniowe zawierają wyłącznie substancję przepisaną na receptę, dlatego też powinny być stosowane wyłącznie przez wykwalifikowanego specjalistę. Zabieg musi być przeprowadzony w odpowiednim środowisku, z podaniem właściwych informacji oraz wysokiej jakości opieki i porad. Przed rozpoczęciem leczenia konieczna jest konsultacja, aby upewnić się, że jest to właściwa procedura i że pacjent jest świadomy wszystkich istotnych konsekwencji.

Jak szybkie są wyniki?

Zastrzyki przeciwstarzeniowe dają znaczące rezultaty w ciągu zaledwie 4-5 dni. Ponadto, efekty utrzymują się przez dłuższy okres dwóch tygodni. Ulepszenia mogą trwać nawet do czterech miesięcy, co sprawia, że ta opcja jest doskonałym sposobem na poprawę wyglądu starzenia się, jak również jest opłacalna.

Czy istnieją jakieś efekty uboczne w przypadku zastrzyków przeciwstarzeniowych?

Ważne jest, aby być w pełni świadomym efektów ubocznych związanych z każdym zabiegiem. Chociaż nie we wszystkich przypadkach, zastrzyki przeciwstarzeniowe mogą powodować następujące objawy:

 • Siniaki
 • Ból w miejscu wstrzyknięcia
 • Bóle głowy
 • Mdłości
 • Objawy grypopodobne
 • Tymczasowa kropla na powiece
 • Zakażenie miejscowe
 • Obrzęk i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia

Wszystkie te potencjalne skutki uboczne powinny zostać omówione z Państwem podczas wstępnej konsultacji.

Przejdźmy do derma roller

Nazywany również mikroigłowaniem, zabieg ten daje długotrwałe rezultaty. Proces ten polega na głębokiej stymulacji skóry. Regeneracja i naprawa jest naturalnie wspierana, a rezultaty to gładsza, jaśniejsza, zdrowsza i młodsza skóra.

Do czego jest odpowiedni derma roller?

Zabieg ten jest świetny, jeśli szukasz prostego zabiegu, który zapewni skórze pełną świeżość. Jest on również szczególnie skuteczny w leczeniu blizn potrądzikowych, fotouszkodzeń i starzenia się skóry, drobnych linii i zmarszczek, a nawet rozstępów.

Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru poddawanego zabiegowi może on trwać zaledwie 20 minut.

Czy wyniki są natychmiastowe?

Twoja skóra będzie wyglądać na lekko poparzoną słońcem bezpośrednio po kursie walca dermatologicznego. Efekt zabiegu i naprawy może trwać nawet do sześciu tygodni. Proces ten jest kontynuowany przez kolejny miesiąc poprzez regenerację skóry, a to oznacza dłuższe efekty.

Zobacz