Medycyna estetyczna

Wałek do skóry

Marek Lipski

Witamy na naszym blogu, gdzie dziś zamierzamy zanurkować i zbadać proces toczenia się dermy. Przyjrzymy się dokładnie temu, co to jest, na czym polega ten proces, jakie typy skóry przynoszą korzyści i oczywiście - rezultaty. Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj na stronie....

Co to jest Derma Roller Treatment?

Być może słyszałaś o tym zabiegu określanym jako "Micro Needling" lub nawet "Collagen Induction Therapy". Za pomocą profesjonalnego wałka do skóry wyposażonego w specjalistyczne igły, tysiące kolumn z mikroigłami jest wbijanych w skórę.

Więc jak to właściwie działa?

Te kolumny z mikroigłami, o których wspomnieliśmy, są tak naprawdę maleńkimi nakłuciami skóry. Zabieg przy użyciu wałka dermatologicznego działa poprzez stymulację naprawy i regeneracji skóry. Poprzez stymulację produkcji kolagenu poprawia się elastyczność i sprężystość skóry. A wszystko to odbywa się w sposób naturalny, bez użycia jakichkolwiek środków chemicznych. Brzmi dobrze?

Jaki jest proces?

Profesjonalista zaczyna od wstępnej konsultacji. Jest to nieodzowna część procesu, pozwalająca specjalistom na ocenę rodzaju skóry i obszaru wymaganego do zabiegu. Kiedy derma roller zostanie uznany za odpowiedni, zaplanowana jest wizyta. Należy również poinformować, ile sesji jest potrzebnych. W Elle Aesthetics zazwyczaj zalecamy przeprowadzenie trzech zabiegów w odstępie około sześciu tygodni. W przypadku szczególnych dolegliwości skórnych, takich jak trądzik czy blizny (o czym będziemy rozmawiać później), sesje będą się prawdopodobnie różnić.

Po przybyciu na sesję, wykwalifikowana pielęgniarka poda Ci środek znieczulający miejscowo. Zapewnia to komfortowe przeżycie. Podczas gdy znieczulenie zaczyna działać, można usiąść i odpocząć przez około 30 minut, a następnie rozpocząć leczenie. Jest to bardzo prosty, skuteczny i terminowy zabieg.

Czy po zabiegu będę czerwony?

Bezpośrednio po zabiegu derma roller będziesz wyglądać na lekko poparzoną słońcem, Twoja skóra może być nieco cieplejsza i ewentualnie bardziej napięta niż zwykle. Zacznie to jednak ustępować w ciągu następnych 24 godzin.

Do jakiego rodzaju skóry jest odpowiedni derma roller?

Głębokie zmarszczki i drobne linie: Jak już wcześniej wspomniano, poddanie się zabiegowi derma rolleringu zachęca do produkcji świeżego kolagenu. Działa on jak naturalny wypełniacz, pomagając w widoczny sposób zredukować zmarszczki głębokie i linie mimiczne. Elastyczność skóry jest zwiększona i oferuje szczególnie trwałą redukcję.

Blizny potrądzikowe: Mikroigłowanie jest świetną opcją dla osób żyjących z bliznami po trądziku. Produkcja zwiększonego poziomu kolagenu jest niezbędna do uzyskania efektów. W celu osiągnięcia pełnego efektu mogą być wymagane dodatkowe sesje. Należy to omówić z Tobą podczas wstępnej konsultacji.

Rozstępy: Tak, prawidłowo to przeczytałeś! Proces derma roller może przyczynić się do zmniejszenia powstawania rozstępów. Wyniki zależą od stopnia nasilenia, ale średnio osoby poddawane zabiegowi odnotowują rezultaty po 4 do 6 sesjach.

Hiperpigmentacja: Poprzez zwiększenie absorpcji produktów rozjaśniających skórę, można znacznie zmniejszyć przebarwienia. Pomaga to również w normalizacji melanocytów i przy jednoczesnej kontroli nieprawidłowych formacji barwnikowych.

Tekstura skóry: Oczywiście, jeśli po prostu szukasz naturalnego procesu, który odświeży skórę, pojedyncza sesja może działać bardzo dobrze. Zachęcanie do odnowy komórek skóry często skutkuje tym, że skóra staje się delikatniejsza, gładsza i bardziej energetyczna.

Zobacz