Medycyna estetyczna

Czy zabiegi PRP dotyczące włosów naprawdę działają?

Marek Lipski

Więc... co to jest terapia włosów PRP?

Wypadanie włosów może być bardzo żenujące i może wpływać na osobę na tak wielu poziomach. Łysienie typu żeńskiego i męskiego jest genetyczne, i szczerze mówiąc, może sprawić, że poczujesz się bezradny. Mam przyjaciela, również około 60 lat, który zaczął nosić peruki, ponieważ jej wypadanie włosów było tak ekstremalne. Jesteśmy tak podekscytowani, że możemy rozpocząć jej zabiegi PRP!

Opcje takie jak leki na receptę i witaminy mają tylko umiarkowany sukces, ale w większości przypadków nie działają w ogóle. Platelet-Rich plazma terapii oferuje wszystkie naturalne i niedrogie sposób promowania nowego wzrostu włosów.

Terapia PRP pomaga w następujących kwestiach:

  • Trwałe zwiększenie dopływu krwi do mieszków włosowych
  • Wyzwalanie i utrzymanie fazy wzrostu mieszków włosowych
  • Zwiększyć rozmiar łodygi włosa
  • Zmniejszenie wypadania włosów


PRP działa poprzez wykorzystanie własnych płytek krwi. Płytki te zawierają czynniki wzrostu, które stymulują regenerację tissue - in w tym przypadku, uśpionych mieszków włosowych.

PRP jest obecnie stosowane w kilku innych dziedzinach medycyny, w tym w dermatologii i ortopedii, aby pomóc w regeneracji silniejszych, zdrowszych tkanek.

PRP jest niesamowite, to wszystko jest naturalne, a co najważniejsze, działa. PRP pozwala komórkom macierzystym i czynnikom wzrostu połączyć wysiłki w celu odwrócenia procesu kurczenia się mieszków włosowych i przywrócenia uśpionych włosów do fazy wzrostu.

Efektem jest zagęszczenie i odrastanie włosów.

Jesteś kandydatem do PRP?

Prawie każdy jest kandydatem do zabiegów PRP na włosy.

Mimo że mam jeszcze 30 lat, cierpię na przerzedzanie się włosów. To jedna z rzeczy, o których jestem najbardziej świadoma. Używam produktów do zagęszczania i tapirowania włosów, aby ukryć niektóre z tych przerzedzeń, ale do tej pory mój sukces był ograniczony.

Pierwszy zabieg PRP miałam w tym tygodniu i nie mogę się doczekać, aż zobaczę jego rezultaty.

Mężczyźni również są świetnymi kandydatami. Wielu mężczyzn w wieku od 30 do 50 lat zajmuje się przerzedzaniem włosów lub ma wczesne oznaki łysienia.

PRP jest więc doskonałą opcją dla wielu osób:

  • Mężczyźni
  • Kobiety w okresie okołopauzalnym cierpiące na wypadanie włosów
  • Młodsze kobiety z wypadaniem włosów wtórnym do policystycznej choroby jajników
  • Każdy, kto chce mieć grubsze, zdrowsze włosy

Jak wygląda zabieg PRP?

Większość klientów wymaga czterech do pięciu zabiegów w odstępie jednego miesiąca. Następnie, aby utrzymać wzrost włosów, co roku potrzebny jest cykl trzech do czterech zabiegów. Zabieg trwa mniej niż 15 minut i jest wykonywany w zaciszu naszego biura Murfreesboro.

Pamiętaj, że PRP nie jest lekarstwem. Nachylenie lub łysienie jest genetycznym problemem medycznym, który zawsze pozostanie. Ale istnieją dowody na to, że regularne zabiegi PRP drastycznie zmniejszają objawy, znacznie spowalniają wypadanie włosów i poprawiają ich gęstość.

Zobacz