Medycyna estetyczna

Czy wypełniacze zostaną zabronione poniżej 18 roku życia?

Marek Lipski

Dzięki Bogu! W końcu - ktoś z odrobiną zdrowego rozsądku i gumy. W piątek 16 października, projekt ustawy, dążąc do regulacji w branży estetycznej, aby nielegalne dla każdego poniżej 18 roku życia, aby mieć kosmetycznych wypełniaczy i zabiegów przeciwzmarszczkowych. Brak wypełniaczy dla osób poniżej 18 roku życia

Laura Trott niestrudzenie pracuje nad wprowadzeniem tego projektu ustawy i otwarciem szerszej rozmowy na temat obecnego braku regulacji w zakresie zabiegów kosmetycznych, takich jak np. wypełniacze.

Kto, mając mniej niż 18 lat, myśli nawet o tym, aby uzyskać zabiegi zapobiegające starzeniu się, czy też takie, które mają charakter wspomagający? Cóż, oczywiście, dziewczyny w tym wieku z pewnością nie potrzebują takich zabiegów kosmetycznych. Ale zawsze istniała ogromna presja na kobiety, aby wyglądały dobrze, a młode dziewczyny są często łatwo pod wpływem gwiazd, które widzą w telewizji i Instagram.

W rzeczywistości, od czasu przybycia programów telewizyjnych, takich jak Love Island, wnioski o wypełnienie warg wzrosły wykładniczo, a gwiazdy takie jak Kylie Jenner odegrały znaczącą rolę w zwiększaniu popularności zabiegu.Jednakże, idąc do wypełniaczy do ust nie należy mylić z pójściem na główne atrakcje lub uzyskanie manicure - są to zabiegi kosmetyczne, które pochodzą z ryzykiem, więc zawsze lepiej iść i zobaczyć medycznie wykwalifikowanego lekarza, który będzie mówić Ci przez potencjalne ryzyko, zważyć, czy zabieg jest odpowiedni dla Ciebie, wykonać go bezpiecznie, i być tam dla Ciebie powinny wystąpić jakiekolwiek negatywne skutki uboczne lub problemy.

Ale jest zbyt wiele osób bez skrupułów, które chętnie sprzedają się i żerują na niepewności młodych dziewcząt, leczą je bez żadnego przeszkolenia medycznego i zostawiają je na pastwę losu, gdy drugie coś pójdzie nie tak. Jest to całkowicie nie do przyjęcia i jest to coś, co ten projekt ustawy stara się zmienić. Aby spojrzeć na to z perspektywy, jeśli planujesz zrobić sobie tatuaż, musisz udowodnić, że masz 18 lat lub więcej. Jeśli chcesz dostać wypełniacze, nie ma obecnie takiego wymogu. Nie ma w tym żadnej logiki.

Zwłaszcza, gdy weźmie się pod uwagę rzeczy, które mogą się nie udać w tego typu leczeniu. Infekcje i ślepota, by wymienić tylko kilka. Coś jeszcze, o czym wspomniał Trott, to potrzeba otwarcia rozmowy wokół szerszych regulacji w całej branży, co oznaczałoby większe bezpieczeństwo pacjenta. W obecnej postaci każdy może zamówić tanią ilość wypełniacza online i wstrzyknąć go sobie lub komuś innemu w twarz. Albo może wcisnąć go do miejscowej kosmetyczki, która będzie mogła wcisnąć go na spotkanie z wypełniaczem do ust po zabarwieniu rzęs. Ale podczas gdy ktoś może czuć się pewnie używając igły, jeśli nie jest wykwalifikowany medycznie, nie jest w stanie udzielić pilnej pomocy medycznej, jeśli coś pójdzie nie tak.

Więc, dzięki, Laura Trott. Miejmy nadzieję, że to dostarczy potrzebnego wstrząsania! Powiedziałam to już wcześniej i powiem to jeszcze raz - potrzebujemy regulacji wokół wypełniaczy. Lekarze, dentyści, pielęgniarki i tylko aptekarze, proszę!

Zobacz