choroby ukladu sluchu

No Comments

Choroby sluchu

choroby ukladu sluchu

Wielu lekarzy w tych podspecjalności spędził 1-3 dodatkowych lat specjalnego szkolenia oprócz szkoleń ogólnych otolaryngologii.

•Otologia neuro-otology:

Otolog / neurotologist jest certyfikowany przez komisję laryngolog, który zapewnia opiekę medyczną i chirurgiczną pacjentów, zarówno dorosłych i dzieci, z chorobami, które wpływają na uszach, układu równowagi, kości skroniowej, podstawy czaszki i struktur pokrewnych głowy i szyi.

Neurotologist ma wiedzę z podstawowych nauk słuchu, równowagi, funkcji nerwów, choroby zakaźne i anatomii głowy i szyi. Ich umiejętności diagnostyczne, medyczne i chirurgiczne obejmują leczenie ubytku słuchu i szumy uszne, zawroty głowy, zakaźnych i chorób zapalnych ucha, zaburzenia nerwu twarzowego, wad wrodzonych ucha i nowotwory ucha, słuchu nerw i podstawy czaszki.

•Rynologia:

Jest to podspecjalizacja z ENT, która zajmuje się chorobami nosa i zatok oraz zapalenia zatok przynosowych (nosa i zatok alergii), niedrożność nosa, polipy nosa i krwawienie z nosa. Wiąże się to również w leczeniu chorób blisko nosa, takich jak wystające oczami choroby tarczycy i łzawienie oczu wywołanych zablokowanych kanaliki łzowe oprócz wycinania guzów w tej dziedzinie.

•Laryngologia:

Laryngologia jest gałęzią medycyny, która zajmuje się zaburzeń, chorób i urazów aparatu wokalnego, zwłaszcza krtani. Wspólne warunki rozwiązane przez laryngologów obejmują wokalne guzki, torbiele krotnie i raka krtani, kurczowego dysfonia, refluks krtaniowo-gardłowy, brodawczaków i zespoły głos niewłaściwe / nadużycie / nadużywanie.

Otolaryngolodzy leczenia, co następuje:

• Uszy – Unikalna domena Otolaryngolodzy jest leczenie zaburzeń ucha. Są przeszkoleni zarówno leczenia medycznego i chirurgicznego słuchu, infekcje ucha, zaburzenia równowagi, szumu usznego, nerwobóli i zaburzeń nerwowych twarzy i czaszki.

– autor artykułu