Medycyna estetyczna

7 Proste wskazówki dotyczące pielęgnacji skóry dla każdej kobiety

Marek Lipski

Wszyscy je widzieliśmy. Wiesz, kobiety o bajecznej, świecącej skórze? Czy winowajcą jest J-Lo, czy stara przyjaciółka ze studiów, musi mieć sekret, żeby ich skóra wyglądała tak niesamowicie. Czy to jej DNA? Czy po prostu urodziła się szczęśliwa? Tak i nie.

Chociaż niektóre kobiety wygrywają "wielkie skin lotto", twoje nawyki odgrywają ogromną rolę w tym, co widzisz w lustrze. Każda kobieta powinna mieć kilka rzeczy, którymi zajmuje się na co dzień. W ten sposób możesz utrzymać swoją skórę miękką i elastyczną przez lata.

Skin - it to nasz największy organ. Jest on odpowiedzialny za regulację temperatury ciała, ochronę naszych narządów wewnętrznych, wytwarzanie witaminy D i przekształcanie wapnia w zdrowe kości. Zasadniczo, nasza skóra jest tarczą ochronną przed wieloma przestępcami środowiskowymi.

Przez cały czas, nasza skóra dodaje nam zewnętrznego piękna lub odciąga od niego uwagę! Naszym zadaniem jest dać naszej skórze miłość i uwagę, której potrzebuje każdego dnia.

Ale jak? Nie martw się... Nie jest trudno i nie jest to skomplikowane, aby przyjąć codzienną pielęgnację skóry. Oto 7 prostych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry, bez których żadna kobieta nie powinna się obejść:

1. Chroń swoją skórę, nosząc filtr przeciwsłoneczny.

Nie mów tak, jak twoja mama, ale załóż ten filtr przeciwsłoneczny! W rzeczywistości, 365 dni w roku. Deszcz lub blask. Ten prosty nawyk odpędza zmarszczki, plamy słoneczne, a nawet matową lub suchą skórę, która jest wynikiem zbyt dużej ilości słońca.

Codzienna ekspozycja na promienie ultrafioletowe przyczynia się do powstawania widocznych oznak starzenia się skóry, więc pamiętaj, aby wybrać filtr przeciwsłoneczny o szerokim spektrum, który posiada SPF 30 lub wyższy. A kiedy jesteś na zewnątrz, nakładaj go ponownie co dwie godziny.

2. Nawadniaj się.

Nie mogę tego wystarczająco podkreślić... nawadniać! Nawodnienie ma kluczowe znaczenie dla tak wielu aspektów naszego zdrowia, ale jeśli chodzi o naszą skórę, brak nawilżenia oznacza mniej blasku i większą wiotkość. Powinieneś pić co najmniej osiem do dziesięciu szklanek wody dziennie.

Jeśli trudno ci to utrzymać, spróbuj wody kokosowej. Jest ona nie tylko naturalnie słodka, ale także pełna dobrych dla siebie składników odżywczych i antyoksydantów.

3. Złuszczaj.

Złuszczanie jest naturalnym procesem, przez który nasza skóra przechodzi każdego dnia. "Złuszczanie" oznacza po prostu, że twoja skóra zrzuca martwe komórki. Z czasem jednak proces ten może ulec spowolnieniu lub nawet całkowitemu zatrzymaniu.

Złuszczając skórę, pomagasz "odkleić" uparte komórki skóry, które powodują jej matowienie i zatykanie porów. W rezultacie skóra staje się jaśniejsza, bardziej wyrównana i wypoczęta.

Ponieważ na rynku jest tak wiele eksfoliacji, polecam poszukiwanie produktów z jednym z tych trzech głównych składników:

  • Retin-A
  • Kwasy alfa-hydroksylowe (AHA)
  • Kwasy beta-hydroksylowe (BHA)

4. Nawilżać noc i dzień.

Jedną z głównych przyczyn powstawania cienkich linii i zmarszczek jest wysuszona skóra. Nawilżanie ma kluczowe znaczenie. Utrzymuje ono nawilżenie skóry i minimalizuje pojawienie się tych oznak starzenia się. Dodatkowo, dodatkowy preparat nawilżający dostarcza skórze lipidy, peptydy i witaminy.

5. Jedz zdrową żywność.

Wszyscy wiemy, że powinniśmy trzymać się z dala od zbyt wielu słodyczy. Ale to nie tylko twoja waga.

Zmniejszenie ilości cukru pomaga również utrzymać zdrową skórę!

Glikacja to proces, który zachodzi, gdy cukier się rozpada i wiąże się z cząsteczkami białka w Twoim organizmie. Może to spowodować zmniejszenie elastyczności i kolagenu w Twojej skórze. Dlatego ograniczenie ilości cukru i wysokogatunkowych węglowodanów jest dobre dla Twojej skóry.

6. Ćwiczenia dla skóry żarzącej się.

Co idzie w parze ze zdrowym odżywianiem? Zgadłeś, że to... ćwiczenie. Wskakiwanie na eliptyczny robi coś więcej niż tylko spalanie kalorii. Dostarcza też dobrej dawki tlenu i ważnych składników odżywczych.

Nawet jeśli nienawidzisz chodzić na siłownię, włóż swoją ulubioną muzykę taneczną i ruszaj się. Wierzcie lub nie, krótkie treningi cardio uczynią cuda dla waszej skóry!

7. Zamknij się.

Całą noc sleep - easier powiedział niż zrobił. Pamiętasz, jak to było, prawda? Oprócz obowiązków zawodowych i rodzicielskich, sześć do ośmiu godzin snu naprawdę może zdziałać cuda. Nie bez powodu nazywamy to "odpoczynkiem dla urody". W nocy nasza skóra rzeczywiście sama się leczy, a sen daje również szansę na skuteczne działanie produktów do pielęgnacji skóry.

To na razie wystarczająca ilość wskazówek. I to nie było takie złe, prawda? Czasy się zmieniają. Trendy przychodzą i odchodzą. Ale piękna, świecąca, zdrowa skóra jest zawsze w dobrym stylu.

Przy odrobinie czasu i zaangażowaniu w codzienną pielęgnację skóry, będziesz ekstatyczna z wynikami.

Zobacz