Karboksyterapia

5 sposobów na pozbycie się cellulitu przed Sylwestrem

Marek Lipski

Ocenia się, że około 90% mieszkanek krajów cywilizowanych ma problem z cellulitem. Nie ma tutaj tak naprawdę znaczenia ani waga ani wiek kobiety. W lepszej sytuacji znajdują się panowie, którzy ten problem mają bardzo rzadko. Chroni ich przed tym testosteron. Większość panów tak naprawdę nie bardzo orientuje się co to w ogóle jest cellulit i chyba nie ma sensu ich o tym uświadamiać. Kobiety również nie muszą być bezbronne wobec tego problemu.

Cellulit problemem współczesnych kobiet

Cellulit może być problemem zarówno kobiet otyłych jak i bardzo szczupłych. Ten problem dotyczy zarówno Pań dojrzewających jak i takich w wieku nastoletnim. Nie będzie tutaj kłamstwem stwierdzenie, że cellulit to domena współczesnych kobiet. Czy nasze babcie miały ten problem? Tak naprawdę rozpoznany został dopiero w latach 60-tych minionego wieki. Wcześniej kobiety prowadziły zupełnie inny tryb życia, nie było fast food nie było również antykoncepcji hormonalnej, więcej się ruszały.

Dziś jednak cellulit to nie tylko problem estetyczny, ale także zdrowotny. W literaturze medycznej mówi się między innymi nieprawidłowościach w rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej, której towarzyszyć będą zmiany tkanki podskórnej.

5 kroków do tego, by pozbyć się cellulitu

Trudno określić jaka jest przyczyna jego powstawania, ale najczęściej zwraca się uwagę na problemy hormonalne. Ponadto powstanie pomarańczowej skórki może wynikać z płci, rasy czy biotypu.

Pokonanie cellulitu

Jak więc będzie można się tego problemu pozbyć?

Przede wszystkim bardzo ważne będzie stosowne nawodnienie. Woda będzie wpływać na szybsze usuwanie toksyn i ubocznych skutków przemiany materii. Powinno się wypijać nawet 2 litry wody dziennie. Kolejna ważna sprawa to koniecznie zmiana nawyków żywieniowych. Dieta antycellulitowa powinna obfitować w błonnik, ponieważ dzięki niemu znacznie lepiej funkcjonuje przemiana materii. Ruch ma także bardzo duże znaczenie. Jeśli kobieta się rusza będzie mogła ten problem pokonać. Przede wszystkim tłuszcz boi się ruchu. Można również wykonywać różnorakie formy zabiegu antycellulitowego.

Przynajmniej raz dziennie warto taki zabieg wykonać, wtedy będzie można oczekiwać zadowalających efektów. Na początek trzeba zacząć od prysznica zamiennego najpierw ciepła woda potem zimna, wykonujemy taki masaż przez 3 minuty naprzemiennie i codziennie. Ewentualnie będzie można także zdecydować się na masaż antycellulitowy, który jest bardzo silną bronią w walce z pomarańczową skórką,. Pamiętać trzeba jednak, że jeśli ktoś ma skórę naczyniową musi uważać na kremy rozgrzewające.

Zobacz